Wyjście na trening: rozgrzewka (róznego rodzaju ćwiczenia + rozciąganie, może być dodatkowo przebieżka, obowiązkowo na początku wykonujemy trucht żeby rozgrzać mięśnie przed 'rozgrzewką')
Po zakończeniu treningu: rozciąganie. Zalecana jest rozgrzewka na ok. 15 minut przed zakończeniem  (ale niekoniecznie)


spalanie tłuszczu - mała intensywność, jeśli będzie za duża organizm wezmie glikogen zamiast tkanki tłuszowej. Wystąpi to wtedy jeśli po treningu będziemy czuli głód (po takim treningu więcej przytyjemy niż stracimy.)


TRENING NAJLEPIEJ WYKONYWAĆ LEKKO PRZED  POŁUDNIEM LUB WCZESNYCH GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH, GDYŻ W NOCY (GODZ. 20, 21) ORGANIZM JEST ZBYTNIO POBUDZONY I POTEM JEST TRUDNO ZASNĄĆ, WYSTĘPUJE RÓWNIEŻ GORSZA REGENERACJA.
BIEGNIE RANO NARAŻA NAS NA WIĘKSZĄ MOŻLIWOŚĆ KONTUZJI.



DLACZEGO NALEŻY TRENOWAĆ Z MONITOREM PRACY SERCA?

Zwiększenie obciążeń treningowych nie zawsze przekłada się na poprawę wyników. Najlepszą drogą do poprawy Twojej sprawności oraz osiąganych rezultatów jest trening we właściwej strefie intensywności. Trenując z pulsometrem masz pewność, że nie pracujesz zbyt mocno lub zbyt słabo oraz, że każdy trening jest istotny. Używaj monitora pracy serca jako partnera: nie tylko zmotywuje Cię podczas treningu, ale też dzięki niemu zobaczysz efekty swojej pracy.


STREFY TRENINGOWE

Trening z monitorem pracy serca opiera się na kontroli intensywności wysiłku, wyrażonej w procentach wartości tętna maksymalnego. Ćwicząc z właściwą intensywnością możesz osiągnąć efekty, których oczekujesz.

Więcej porad tego autora:
Sterowanie treningiem
Przygotowanie do maratonu
Odżywanie (sporty wytrzymałościowe)